czwartek, 23 maja 2013

Duży mały poradnik życia

Witajcie!!!
Dziś post z cyklu: "Pomysł na prezent". W naszym przypadku komunijny, z dedykacją od chrzestnego.  Książka H.Jacksona Brown'a pt: "Duży mały poradnik życia" to zbiór ojcowskich porad, spis refleksji i spostrzeżeń, napisana przez Browna dla dorastającego syna. Zaglądam do niej w wolnej chwili, czasem przy śniadaniu lub kolacji, co ciekawsze porady czytam  na głos, rzucając je w przestrzeń i zmuszając domowników (i samą siebie!) do refleksji...

Mam swoje ulubione, np:
 •  Nie specjalizuj się w byle czym.
 • Atmosfera ciepła i miłości w domu jest niezwykle ważna. Zrób wszystko, co w twojej mocy, żeby stworzyć zaciszny, harmonijny dom.
 • Zrób sobie błazeńskie zdjęcie z przyjacielem:)
 • Jeżeli chcesz kogoś lepiej poznać, poproś go, żeby wymienił pięć osób, które najbardziej chciałby poznać. Dużo się o nim dowiesz.
 • Oceniaj ludzi z miejsca, w którym oni się znajdują, a nie z miejsca, w którym ty się znajdujesz
Taka książka zmusza do myślenia, buduje nowe spojrzenie na pewne sprawy, czasem utwierdza nas w przekonaniu, że dobrze postępujemy, a czasem z zadziwiającą precyzją trafia w sedno problemu, z jakim się od jakiegoś czasu borykamy...
Fajnie, że Janek też się wciagnął i przy śniadaniu prosi: "Mamo przeczytaj coś z tej książki od wujka Wojtka!". Mam nadzieję, że kiedyś sam już będzie sobie czytał te "mądrości". I na pewno zostanie mu świetna komunijna pamiątka!
Ściskam Was serdecznie i prawie weekendowo:)
xoxoxo
Marta
P.S. Przepraszam, że jakoś tak mniej mnie u Was ostatnio...postaram się nadrobić zaległości! I strasznie dziękuję za komentarze:))))

4 komentarze:

 1. świetna książka,pewnie ją kupię:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Taka książka powinna być w każdym domu!
  A na realizację punktu trzeciego mam już baaaardzo fajny pomsył:-)
  XO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)ciekawe jaki? nie mamy wspólnego zdjęcia darling...no i chętnie dowiedziałąbym się o te Twoje pięć osób:)xoxoxox

   Usuń
 3. Rzeczywiście...wyjątkowo ciekawa i budująca pozycja.:)
  Zostawiam pozdrowienia i podziękowania...mnie też ostatnio TU mało...:(

  OdpowiedzUsuń